Najczęstsze pytania

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Dlaczego powinienem korzystać z profesjonalnych środków chemii gospodarczej?

Użycie profesjonalnej chemii gospodarczej daje same korzyści. Produkty profesjonalne są bardziej wydajne od zwykłych środków czystości, czyli używając chemii profesjonalnej zużyjesz mniej środka, a co za tym idzie, zawartość butelki wystarczy Tobie na dłużej. Środki profesjonalne są również mocniejsze, bardziej skondensowane, co przyczynia się do skrócenia czasu sprzątania, a Tobie pozwoli na cieszenie się czasem z rodziną lub przyjaciółmi.

Co wyróżnia produkty TERLING® na tle innych produktów chemii gospodarczej?

Produkty marki TERLING® charakteryzują się tym, że są silne w działaniu, przy czym nie są to koncentraty, więc nie musisz ich rozcieńczać. Zatem kupując produkty TERLING® otrzymujesz środek gotowy do użycia. Jedyny wyjątek stanowi Odkamieniacz, który należy rozcieńczyć z wodą. Ale nie martw się! To oznacza, że zawartość butelki wystarczy Tobie na dłużej.

Skąd pomysł na transparentną butelkę dla środków TERLING®?

Butelki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mógł na bieżąco kontrolować ilość zużytego płynu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze wiadomo, kiedy pora na następne zakupy.

Czy produkty zawierają zabezpieczenia przed dziećmi?

Marka TERLING® zadbała o to, aby koncentrat Odkamieniacza został wyposażony w tzw. „bezpieczną zakrętkę”. Prosimy jednak abyś pamiętał, że wszystkie nasze środki są silne, a co za tym idzie skuteczne. Dlatego miej na uwadze, aby trzymać je w miejscu niedostępnym dla dzieci. Każdy środek chemiczny należy trzymać z dala od dzieci.

Czy podczas sprzątania przy użyciu środków TERLING® należy stosować jakieś specjalne zabezpieczenia (np. rękawiczki)?

Środki marki TERLING® to profesjonalna chemia gospodarcza, zatem używając ich zalecamy nałożenie rękawiczek. Zapobiegnie to podrażnieniom oraz reakcjom alergicznym. Przed użyciem zapoznaj się z zaleceniami widniejącymi na etykiecie, ponieważ część naszych produktów jest na tyle silna, że wymaga zastosowania rękawiczek ochronnych.

Dlaczego zapach produktów marki TERLING® jest tak intensywny?

Pamiętaj, że nasze środki są mocno skondensowane, co przyczynia się również do powstawania silnego zapachu.

Jak często należy stosować produkty marki TERLING®?

Produkty marki TERLING® należy stosować w miarę pojawiania się zabrudzeń. Użycie środków TERLING® powinno być rozpatrywane indywidualnie, zależnie od: ilości domowników, używanego sprzętu czy obecności zwierząt. Pamiętaj, że regularne sprzątanie sprawi, że unikniesz gromadzenia się uporczywego brudu, a Twój dom będzie lśnił czystością.

Czy trzeba polerować powierzchnie po użyciu środków TERLING®?

Polerowanie nie jest konieczne. Nasze środki są wystarczająco silne, aby nadać blask powierzchniom bez polerowania. W celu uzyskania połysku, wystarczy kilkukrotnie przetrzeć czyszczoną powierzchnię (gąbką lub miękką ściereczką).

Czy produkty marki TERLING® są gotowe do użytku od razu, czy trzeba je rozcieńczać z wodą?

Większość produktów marki TERLING® jest gotowa do użycia od razu. Zatem otrzymując produkt możesz niezwłocznie przystąpić do sprzątania. Wyjątkiem jest Odkamieniacz, który należy rozcieńczyć z wodą. Nie martw się! To oznacza, że zawartość butelki wystarczy Tobie na dłużej.

Które produkty najbardziej się sprawdzą podczas mycia kuchni, a które podczas mycia łazienki?

Do mycia urządzeń kuchennych dedykowany jest Płyn do przypaleń oraz zabrudzeń tłuszczowych. Sprawdzi się on przy usuwaniu uporczywych plam z tłuszczu oraz przypalonych resztek jedzenia. Do mycia łazienek polecamy stosować Środek do czyszczenia łazienek, który usunie brud z łazienkowych zakamarków. Natomiast Środek do czyszczenia fug oraz płytek sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i łazience. Jednak pamiętaj, że nie możesz zastosować go na powierzchnie lakierowane i emaliowane, ponieważ jest on mocny i takie powierzchnie może uszkodzić. Również Odkamieniacz możesz stosować zarówno w kuchni, jak i łazience. Jest to środek usuwający osad  kamienia powstały w związku z długotrwałym działaniem twardej wody i jest odpowiedni do czyszczenia urządzeń myjących, żelazek, czajników, ekspresów do kawy, zmywarek czy armatury. Na koniec zostało nam Mleczko do czyszczenia mebli i drewna, które możesz stosować na powierzchnie drewniane, które znajdziesz w swoim domu, również w łazience i kuchni. Pamiętaj tylko, że nie możesz stosować go na powierzchnie nielakierowane!

Czy są jakieś przeciwwskazania do użycia konkretnych produktów marki TERLING®?

Przeciwwskazaniem może być stosowanie środków TERLING® bez rękawiczek w przypadku alergii lub skłonności do podrażnień. Ponadto Środka do czyszczenia fug oraz płytek nie stosuj na powierzchnie lakierowane i emaliowane, a Mleczka do czyszczenia mebli i drewna nie możesz stosować na powierzchnie nielakierowane.

Czy mleczko do mebli i drewna TERLING® można użyć na nielakierowane drewno?

Nie, mleczka możesz użyć jedynie na powierzchnie lakierowane.