Bez kategorii

Poradnik: jak skutecznie usunąć przypalenia z garnka?

Dla wielu osób gotowanie jest nie tylko codziennym obowiązkiem, ale również pasją. Jednak bez względu na posiadane umiejętności, zapewne każdemu zdarzyło się kiedyś pozbywać przypaleń. Zwykle jest to męczące zajęcie, które można sobie ułatwić, korzystając z kilku sprawdzonych metod. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie usunąć przypalenia z garnka, zapraszamy do przeczytania artykułu!

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że gdy zdarzy się taka sytuacja, trzeba działać szybko. Najlepiej po gotowaniu zalać garnek ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, tak aby resztki jedzenia nie zaschły, ponieważ przez to usunięcie przypaleń będzie trudniejsze. Następnie należy odczekać kilkanaście minut i wyczyścić garnek ścierką z płynem do mycia naczyń. Gdy ten sposób się nie sprawdzi, wtedy można skorzystać z innych metod.

Jak skutecznie usunąć przypalenia z garnka? Domowe sposoby

Istnieje wiele produktów, które mogą Ci pomóc w usunięciu przypaleń. Wśród nich znajduje się m.in. ocet winny lub spirytusowy. Choć działają skutecznie, nie należy ich stosować w przypadku naczyń emaliowanych, bo te mogą zmatowieć.

W pozostałych sytuacjach do garnka wystarczy wlać roztwór octu z wodą tak, aby mieszkanka sięgała do ok. 3 cm jego wysokości. Następnie należy ją zagotować i zostawić na 8 godzin. Kolejnym krokiem jest wylanie roztworu i usunięcie spalenizny.

Innym pomysłem jest wykorzystanie uniwersalnej sody oczyszczonej, która również działa skutecznie. Nie należy jednak stosować jej przypadku aluminiowych garnków, ponieważ mogą ulec zniszczeniu.

Trzy łyżki produktu powinny być zmieszane z taką ilością wody, aby powstała papka. Mieszankę zostaw w naczyniu na kilka godzin. Następnie wyszoruj je gąbką, a jeśli nadal znajduje się w nim spalenizna, dodaj zagotowaną wodę i odczekaj kilka minut.

Profesjonalny środek do przypaleń

Domowe metody mogą pomóc skutecznie pozbyć się problemu. Warto jednak zainwestować również w profesjonalny środek do przypaleń oraz zabrudzeń tłuszczowych, który znajduje się w ofercie naszego sklepu. Doskonale sprawdzi się on również do czyszczenia patelni, zlewów, kuchenek, piekarników czy mikrofalówek. Zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszym sklepie i zakup skuteczne preparaty!